موج وبلاگی "جانم فدای حضرت هادی(ع)"

سلام

 

«مَن کانَ علی بَیّنَة مِن رَبّه هانَت عَلَیهِ مَصائِبُ الدُّنیا وَ لَو قَرَضَ وَ نَشَر (امام هادی علیه السلام، تحف العقول ، ص ۵۱۱) – هر که بر طریق خداپرستی محکم و استوار باشد، مصائب دنیا بر وی سبک آید، گر چه تکه تکه شود.»

 

 

۱- از چندی پیش در شبکه های اجتماعی و برخی وبلاگ ها شاهد نوشته های تمسخر آمیز و لطیفه هایی با موضوعیت ائمه اطهار بودیم و اینقدر چیزی نگفتیم تا به تازگی جماعتی از ایشان، پرده دری و بی اخلاقی را به نهایت رسانده و به صورت همه جانبه اقدام به توهین به دهمین امام بزرگوار شیعیان حضرت امام علی النقی علیه السلام نموده اند. در این راستا چندین گروه در فیس بوک تاسیس و مشغول فعالیت هستند که خواندن یک نوشته در آنها یا مشاهده تصاویر بی شرمانه و گستاخانه به اشتراک گذاشته شده، کافی است تا دل هر مسلمان غیرت مندی را به درد آورد. آری جماعتی که خود را روشنفکر و متمدن می دانند، در فضای وب خوب خود را نشان داده اند و کمترین اصول اخلاقی را رعایت ننموده و خواهان شکستن حریم ها و خط قرمزها یکی پس از دیگری هستند.

 

۲- مسخره کردن نام امام جواد(ع)، تمسخر لغت غضنفر (یکی از القاب امیرالمومنین) و .. پیش از این متاسفانه وجود داشته است. سابقه این توهین ها و بی اخلاقی ها از سوی برخی کاربران معروف در شبکه های اجتماعی نیز قبلا وجود داشته و معلوم نیست اینگونه اقدامات تا کی ادامه خواهد داشت و مسلمانان قرار است تا کی این بی شرمی ها و حرمت شکنی ها را تحمل نماید و اقدام مناسبی انجام ندهد. سیره و روش امام خمینی در رابطه با شخصی مثل سلمان رشدی و حکم ایشان ما را بر آن می دارد که در مقابل این جریان از حداکثر توان خود استفاده کنیم و با توجیهاتی نظیر اینکه فضای وب قابل پیگیری نیست و کاربران آن هویت واقعی ندارند، بر کم کاری خود سرپوش نگذاریم. حداقل کاری که از دست ما برمی آید نشان دادن اعتراض و مخالفت مان با این پدیده شوم است. باید چشم باز کرد و دید که این افراد در مقابل از هیچ تلاشی برای توهین به مقدسات ما فروگذار نکرده اند.

 

۳- ما شرم داریم از اینکه مطالب منتشر شده توسط این افراد را بیان کنیم تا همگان در جریان این وقاحت ها قرار گیرند. اما شاید همین سکوت کردن های ما جرأت و جسارت را در طرف مقابل افزایش داده است. لذا پیشاپیش عذرخواهی می کنیم. به عنوان مثال تصویر نوشته ی یکی از این افراد را در اینجا ببینید. قضاوت با شما.

 

۴- تنها یکی از گروه های ایجاد شده در سایت فیس بوک در این باره هم کنون حدود ۷۵۰ عضو دارد که در آن فعالیت می کنند و مطالب تمسخر آمیز منتشر می نمایند. از دستگاه اطلاعاتی و قضایی کشور می پرسیم آیا همه ی این ۷۵۰ نفر پروفایل های ناشناخته و غیر واقعی دارند؟! چیزی که ما در سایت فیس بوک می بینیم، افرادی با نام واقعی هستند که شهر محل زندگی، دانشگاه و بسیاری اطلاعات و عکس های واقعی از خود منتشر کرده اند و بسیاری از ایشان در داخل کشور هستند و قابل پیگیری.

 

آخر- ما به عنوان اعضای کوچکی از فضای وبلاگ فارسی چند پیشنهاد داریم:

 

الف- از همه وبلاگ نویسان مسلمان، متعهد و دلسوز دعوت می کنیم از این حرکت حمایت نموده و در مخالفت با این اقدام زشت مطلب بنویسند یا متن همین نوشته را بازنشر دهند. همچنین در شبکه های اجتماعی در مقابل این اقدامات ساکت ننشینند و در صدد پاسخ دادن برآیند تا عرصه برای یکه تازی اینان مهیا نشود.

 

ب- (حدودا سه هفته دیگر) سوم رجب برابر با ۱۶ خرداد امسال، روز شهادت مولای ما حضرت امام هادی (ع) است که درود خدا بر او باد. پیشنهاد می شود تا آن روز درباره زندگی، سیره، کلمات و احادیث آن حضرت در فضای وبلاگ فارسی به صورت جدی بیش از پیش مطلب نوشته شود و از این تهدید به عنوان فرصتی برای شناساندن ابعاد شخصیت والای آن بزرگوار استفاده گردد. همچنین دوستان از مطالب یکدیگر که در این باره نوشته شده به هر نحو ممکن حمایت نمایند.

 

ج- از پلیس، دستگاه اطلاعاتی و قضایی و هر ارگان و نهاد مربوطه در کشور می خواهیم با مسببان این پدیده شوم و منتشر کنندگان آن در سایت ها، وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی برخورد جدی نموده و به مسدود کردن وبلاگ ها و یا فیلتر نمودن آنها بسنده نکنند. بدیهی است اقدامات موثر در این زمینه می تواند از هرگونه فعالیت های مشابه بعدی پیشگیری نماید.

فهرست حمایت کنندگان از این حرکت : (لطفا در بخش نظرات وبلاگ از جنس خدا اطلاع رسانی نمایید تا لینک شما درج شود)

/ 7 نظر / 23 بازدید
ما نسل سومی ها

سلااااااااااااام واقعا که دیگه بعضی ها شورشو درآوردن واقعا ما شیعیان خوبی نیستیم براشون که بعضی ها همچین جراتی به خودشون میدن

شازده کوچولو

توی کلاس بحث امر به معروف بود همه تقصیرات افتاد گردن دولت من منکر اقدامات ضعیف نیستم اما معتقدم تک تک ما مقصریم

ما نسل سومی ها

سلاااااااااام خوفی؟ آپیــــــــــــــــــــــــــــدم بدوووووووووو ب ی ا ا ا ا [گل]

ما نسل سومی ها

بسی ممنون که هر وقت میای وبت به ما هم سری میزنی بابا آدرس سایتتونو به ما هم بدین سر بزنیم البته اگه محرمانه نیست[گل]

مریم توفیقی

سلام هم استانی!!! اول اینکه تبریک بابت کار و اینا ! [لبخند] بعد هم اینکه برای این جماعت نفهم که اون اراجیف رو در مورد ائمه می نویسن فقط باید تاسف خورد و طلب آمرزش کرد. مطمئنا تا چ.ب نخوره فرق سرشون آدم نمیشن. حالا کی میخواد چوبه رو بزنه نمیدونم والله. البته اگه بنا به زدن باشه با این وضع حجاب و غیره جامعه ی ما خیلی ها مستحق خوردنش هستن! اما در مورد انجمن شعر راستش من از آخرین انجمنی که رفتم حدود 4 سالی میگذره. فضای اونا که زیاد جالب نبود آخر سرها شده بود پاتوق و سالن مد و قرارگاه و زیر نویس شعر بی وزنی هم رد و بدل می شد . امیدوارم این انجمن خوب باشه وقت کنم میام. اینترنت پرسرعت گفتی کردی کبابم اخوی! به نیابت از ما هم استفاده کنید برادر.

ما نسل سومی ها

پس هم قطاریم[نیشخند] منتظریم خبرمون کنین[گل]

مرد بارانی

سلام. من آدم بزرگی میشناسم اهل همین اطراف بود. آمدم سراغش را بگیرم و بگویم مرد بارانی را یادت هست. جوابش آری یا نه.مهم نیست. مرد بارانی فراموشت نکرده دوست قدیمی من.دلم تنگ شده بود. زیر باران بی چتر زندگی یعنی این علی علی